Manifest pracownika Google AdSense?

growthhackinghowtogetyourfirstthousandusers

Jakiś czas temu do sieci wyciekła „manifest” pracownika Google od AdSense, który pisał o tym dzieleniu adsensowiczów na kolory i manipulowaniu wyświetleniami oraz o tym, czego boi się Google AdSense. Co o tym sądzę?

 

Dokument dostępny jest tutaj: http://pastebin.com/qh6Tta3h i jest bardzo długi, ale warty przeczytania (nawet jeśli nie jest prawdziwy).

Cały dokument jest dość ciekawy – wynika z niego, że im więcej ktoś zarabia na AdSense, tym bardziej szukają sposobu na zbanowanie takiego partnera, chyba, że zostaniesz zweryfikowany i przydzielony do jakiejśtam grupy, to wtedy możesz robić co Ci się podoba. Dopisanie do tej grupy jest w dużej mierze po znajomości i dla pracowników Google.

 

Do tego jest jeszcze ciekawa informacja, że Google boi się dwóch rzeczy: 1) że partnerzy odkryją, że są oszukwiani na kliknięciach i złożą pozew zbiorowy, a w niektórych krajach będą traktowani jak pracownicy Google a nie partenerzy biznesowi 2) że konkurencja będzie klikać w twoje reklamy i Ty dostaniesz bana, a Google nie potrafi temu przeciwdziałać.

 

Jeśli dokument jest zgodny z prawdą, to jak sprawdzić czy wpadłeś już do grupy, której regulamin nie dotyczy? Wstaw AdSense w niewidzialnym popupie podążającym za kursorem. Jak nie dostaniesz bana, to wpadłeś.