Aby prezentować się jak najlepiej

Free stock photo of bow tie, man, person

Spotkanie biznesowe to zazwyczaj okazja do formalnego przedstawienia siebie i zaprezentowania nie tylko własnych kompetencji zawodowych. To także czas, w którym być może ważą się losy przyszłego zatrudnienia czy awansu. Warto pamiętać o etykiecie, która obowiązuje podczas tego rodzaju spotkań.

Elegancki strój to podstawa

Właściwa prezencja, podkreślająca silne strony osobowości męskiej, to przede wszystkim strój. Jego podstawę stanowić ma marynarka w zestawieniu z wizytowymi spodniami i półbuty lub pantofle. Ważne, by wszystkie elementy garderoby były nie tylko wykonane z materiałów najwyższej jakości, ale przede wszystkim czyste, schludne i właściwie wyprasowane.

Pod marynarką znaleźć się musi obowiązkowo elegancka koszula, najlepiej gładka i w stonowanych, pastelowych odcieniach. Koszule męskie bowiem dodają szyku w każdej oficjalnej sytuacji. Warto pamiętać, że etykieta wymaga na spotkaniach o wysokiej randze koszuli gładkiej, zaś na tych odrobinę mniej oficjalnych dopuszcza założenie koszuli w paski.

Dodatki tylko z umiarem

Dopełnieniem eleganckiej stylizacji może być dobrze dobrany krawat, obowiązkowo w barwie dopasowanej do całościowej tonacji kolorystycznej. Nie może być wykonany ze zbyt grubej tkaniny, przy czym nie może być też krzykliwym elementem psującym całość.

Stonowana kolorystyka ponad wszystko

Decydując się na zakup ubrań wizytowych, kierujmy się rozsądkiem i kolorami niewychodzącymi z mody. Z powodzeniem zainwestować można w zakup klasycznej czerni czy modnej szarości, nie przechodząc obojętnie także obok granatu. Wszystkie z trzech wymienionych barw można doskonale zestawiać, tworząc udane i formalne stylizacje biznesowe.