Co robi Growth Hacker?

growthhackinghowtogetyourfirstthousandusers

Zapewne wszyscy wiemy, czym trudni się lekarz, mechanik samochodowy albo jaką specyfikę ma praca stomatologa. Są to bowiem bardzo popularne profesje i nie sposób nie wiedzieć, na czym polegają, skoro sami bardzo często korzystamy z usług wspomnianych specjalistów. Natomiast Growth Hacking to dziedzina dopiero co rozwijająca się w naszym świecie i nic dziwnego, że niewiele osób będzie w stanie wyjaśnić, czym właściwie zajmuje się Growth Hacker. Sukcesem jest to, że i tak wiele osób już to wie, bo jeszcze jakiś czas temu termin ten brzmiał obco niemalże dla każdego. W związku z tym,  że Growth Hacking rozwija się w tempie niemal błyskawicznym, to jednak warto zapoznać się ze specyfiką pracy Growth Hackera.

Growth Hacker musi być człowiekiem kreatywnym, bardzo pomysłowym i najlepiej byłoby, gdyby pomysły te przychodziły mu do głowy w stosunkowo szybkim czasie. Osoba, o której mowa w niniejszym artykule musi również posiadać wiedzę z zakresu e-marketingu, optymalizacji konwersji i optymalizacji SEO. Growth Hacker musi umieć analizować zachowanie użytkowników Internetu i spróbować trafić w sedno ich potrzeb. Innymi słowy, osoba ta zajmuje się pozyskiwaniem nowych klientów, jak również przytrzymywaniem klientów dotychczasowych przy jakiejś usłudze. Musi umieć śledzić ruch internautów na danej witrynie i musi wiedzieć, jakie techniki mogą na ten ruch wpłynąć.

Oczywistym jest, że firmy zatrudniające Growth Hackerów liczą na to, że zyski, jakie ta firma przynosi, wzrosną po działaniach takiej osoby. Growth Hacker powinien bowiem zwiększyć konwersję i dotrzeć w jakiś sposób do klientów oraz ich pozyskać. Takie osoby są w dzisiejszych czasach bardzo pożądani i często poszukiwani przez właścicieli firm obecnych w sieci, bowiem nie każdy zna techniki SEO oraz potrafi zwiększyć konwersję za pomocą odpowiednich metod. Nie każdy również zna się na e-marketingu i jest na tyle kreatywny, by pozyskać nowych klientów i co więcej przytrzymać ich na dłużej. Na tym wszystkim znają się tylko Growth Hackerzy, dlatego są oni dziś tak usilnie poszukiwani.