Czego NIE robić na Facebooku?

Free stock photo of crime, book, sad

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że prowadzenie kampanii marketingowej na Facebooku, chociażby w postaci strony fanowskiej własnej działalności, oferowanego towaru lub usługi jest zadaniem prostym. Niestety takie są tylko założenia teoretyczne, a w rzeczywistości jest to ciężka praca, która polega na niepopadaniu w konflikty z Internautami. Czego nie można robić na Facebooku?

1. To nie my mamy rację!

Nie można za każdym razem uznawać, że to my mamy rację, a Internauci wymyślają coraz to gorsze rzeczy – w każdej opinii Internautów jest pewne ziarnko prawdy i to je należy wydobyć wyciągając wnioski z tego typu opinii i pokazując to otwarcie.

2. Straszyć sądem.

Niepochlebne opinie nie są niczym niezwykłym. Nie warto powielać jednak typowego błędu w postaci straszenia Internautów sądem za niepochlebne opinie (jak pewna marka związana z produkcją mięsa), gdyż to działa jak płachta na byka – Internauci nigdy nam tego nie wybaczą, a tego typu informacje bardzo szybko się rozchodzą. Przeczytajcie więcej na temat błędów w Facebook Marketingu tutaj.

3. Pozostawiać konfliktów na profilu „samopas”.

Każdy nierozwiązany konflikt na naszym profilu, nawet wynikający jedynie z rozmów samych Internautów, w których my nie uczestniczyliśmy, powinien być przez nas zażegnany – to w końcu nasz profil i to my za niego odpowiadamy. To nasz profil jest wizytówką naszej firmy!

4. Weekend bez Facebooka? Nie!

Stare powiedzenie mówi, że konflikty w social media wybuchają zawsze w weekendy. Jest to pewna prawidłowość pokazująca, że nie można pozostawiać profilu bez nadzoru na kilka dni, gdyż w tym czasie może wydarzyć się bardzo wiele!

Podsumowując, są to tylko niektóre z najważniejszych rzeczy, których nie powinniśmy robić na Facebooku. Z drugiej jednak strony Facebook jest doskonałym narzędziem marketingowym i warto korzystać z jego wszystkich możliwości. Jako podsumowanie polecam tekst Łukasza Żeleznego „Facebookowe Faile – 15 rzeczy, których ludzie nie powinni wrzucać na Facebooka”