Czym jest Growth Hacking?

25328feb30b947f38dbe15734278e8e5

Jeszcze jakiś czas temu pojęcie Growth Hacking było obce niemalże każdemu. Praktycznie garstka osób wiedziała, co to tak naprawdę jest i potrafiła wyjaśnić dlaczego powinni się tym zainteresować Internetowi przedsiębiorcy. Dziś to osoby, które nie wiedzą, czym jest Growth Hacking należą do mniejszości, bo zapewne wszyscy Internetowi przedsiębiorcy doskonale znają ten termin  bez problemu mogliby wyjaśnić go laikom. A zatem: czym jest wspomniany już kilkukrotnie Growth Hacking?

A dokładniej?

Otóż jest to strategia marketingowa, która staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna i jest coraz częściej wykorzystywana przez internetowych biznesmenów. Growth Hacking łączy bw sobie jednak kilka różnych dziedzin, takich jak na przykład umiejętność programowania, dobra orientacja w strategiach marketingowych, umiejętność przeprowadzania testów i optymalizacja działań w obrębie kanałów cyfrowych, jak również umiejętność docierania do potencjalnych klientów.

Jak zostać Growth Hackerem?

Growth Hackerem z całą pewnością nie można zostać bez odpowiedniego przygotowania. Z dziedziny Growth Hackingu organizowane są dziś nawet szkolenia, co po raz kolejny jest dowodem na to, jak szybko ta dziedzina się rozwija. Uczestnicy szkolenia uczą się wówczas jak zwiększać zyski danej działalności internetowej, jak docierać do potencjalnych klientów, w jaki sposób badać ich zachowania i jakich strategii używać, by ich działania były skuteczne i przyniosły jak największe zyski.