Jak płacić w sklepie internetowym?

Darmo Obraz_ Pieniądze, Karty, Biznes, Kieszeń - Gratis obraz na Pixabay - 256280

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule powinna brzmieć: zapłać tak, jak lubisz i / lub chcesz. Niestety, odwiedzając polskie sklepy internetowe, można stosunkowo łatwo dojść do przekonania, że wielu właścicieli tych sklepów nie zdaje sobie zupełnie sprawy z istniejących w tej chwili możliwości.

E-sklepy nad wyraz często umożliwiają klientom płacenie za zakupione towary jedynie za pomocą przelewów tradycyjnych, tak jakby nie istniał dla nich cały system płatności online, a usług integratorów płatności (operatorów płatności online) były zbyt trudne do wdrożenia lub zbyt drogie.

Płatności online w e-sklepach

W większości e-sklepów można więc zapłacić przelewem tradycyjnym. Istnieją też takie sklepy, które co prawda dopuszczają możliwość skorzystania z płatności obsługiwanych przez operatorów, jednak piętrzą na drodze klienta przeszkody w postaci dodatkowych opłat. W tej sytuacji bardziej opłacalne jest jednak wykonanie przelewu.

Najlepsi sprzedawcy stawiają jednak na różnorodność i możliwość wyboru spośród wszystkich (nie tylko najpopularniejszych) metod. Te podmioty mają przed sobą przyszłość, bo jak pokazują badania, klient coraz częściej stawia na wygodę i pełną mobilność.