Konkurs Ekomersy – czy było zaskoczenie wśród nominowanych?

win-606689_1280.png (1280×640)

Ekomersy to jedne z najważniejszych nagród polskiego e-handlu. Tegoroczna edycja, czwarta z kolei została zorganizowana przez Fundację Polak 2.0 – organizatorów Targów e-Handlu.

Targi e-Handlu mające miejsce 14 października na Stadionie Narodowym W Warszawie to największe wydarzenie dla sprzedających online w Polsce, podczas których prawie 3,5 tys. przedstawicieli e-sklepów mają okazję poznać ofertę 150 wystawców. Dlatego też nie mogło na nich zabraknąć firmy Dotpay. Dla wszystkich odwiedzających czekała niespodzianka – udział w konkursie, w którym nagrodą był Dron Quadrocopter.

Gala przyznania Ekomersów odbyła się po zakończeniu Targów e-handlu i była idealnym zwieńczeniem spotkania przedstawicieli branży e-Commerce i m-Commerce.

Ekomersy w pigułce

Jak co roku, konkurs Ekomersy był podzielony na pięć etapów. Po przyjęciu zgłoszeń, bardzo ciekawy był etap drugi, w którym to głosowanie zostało udostępnione internautom. Po ogłoszeniu listy nominowanych uczestników w poszczególnych kategoriach, w etapie czwartym jury wybiera finalistów. Etap piąty to wyłonienie i ogłoszenie laureatów konkursu podczas gali wręczenia nagród.

Operator płatności online Dotpay znalazł się w finale dwóch kategorii: Rozwiązanie m-Commerce i Ekspansja Międzynarodowa. Już sama obecność w finale to dla firmy duży sukces i potwierdzenie, że rozwiązania międzynarodowe i m-commerce spotykają się z uznaniem klientów, jak i specjalistów. W kategorii „Firma wspierająca ekspansję międzynarodową e-sklepów” Dotpay został nominowany za Dynamic Currency Conversion, dzięki któremu zagraniczny klient może za pomocą płatności dla sklepów płacić w polskim sklepie internetowym w walucie swojego kraju, a środki wpływające na rachunek sklepu są rozliczane w złotówkach. Z kolei w kategorii „Najlepsze rozwiązanie m-Commerce” Dotpay otrzymało nominację za responsywną bramkę płatności.

Konkurs składa się aż z 13 kategorii i zdecydowanie przedstawia obraz polskiego e-Commerce. Warto zajrzeć na stronę internetową i sprawdzić nominowanych i ich rozwiązania.