Możliwości dokonywania płatności przez Internet jest wiele. Jak wybrać najkorzystniejszą opcję?

dotpay-laptop-telefon

Masz swoją ulubioną formę płatności online czy wykorzystujesz wszystkie dostępne możliwości? Sprawdź co oferuje Ci Dotpay!

Posiadanie produktu lub usługi, które można sprzedawać za pośrednictwem Internetu to nie wszystko. Potrzebna jest nam jeszcze strona internetowa (landing page, sklep, serwis), która pozwoli dotrzeć do potencjalnych klientów oraz system płatności, który obsłuży realizowane przez nich płatności.

W tym artykule skupimy się na kwestii płatności. Firm oferujących tego typu usługi na polskim rynku jest całkiem sporo. Każda oferuje coś, co pozwala jej się wyróżnić na tle konkurencji. Przy wyborze odpowiedniego systemu do obsługi płatności internetowych warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak: możliwe formy płatności, system ratalny w przypadku droższych produktów, możliwość płacenia poprzez sms w przypadku tańszych towarów lub usług lub łatwość realizowania transakcji.

Przed dokonaniem wyboru płatności, zbadaj rynek!

Warto również pomyśleć, jakie możliwości posiadają nasi potencjalni klienci. Osoby dorosłe nie powinny mieć problemu z przelewanie pieniędzy, jednak młodzi mogą jeszcze nie posiadać własnych kont bankowych. Każdorazowe proszenie rodziców o przelew może wiązać się z niepotrzebnymi pytaniami:, „Po co?”, „Czemu aż tyle?”.

Z pomocą tutaj przychodzi Dotpay oferujący płatności sms, możliwość zapłaty przekazem pocztowym lub w sieci sklepów żabka. Na tym lista form płatności się nie kończy. Kupujący dzięki temu zyska ogromną wygodę i możliwość szybkiej realizacji zamówienia. My, jako sprzedający szybko dostaniemy powiadomienie o dokonanej płatności na nasze konto. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android możemy śledzić przepływ pieniędzy na bieżąco.