Najlepszy hosting www dla sklepów internetowych

taśma sata

Pomysł na e-sklep już jest a nie ma odpowiedniego miejsca na jego założenie? Wśród ofert hostingowych skierowanych m.in. do przedsiębiorców pragnących zająć się handlem w Internecie, dostępne są opcje hostingu współdzielonego, serwerów dedykowanych oraz wirtualnych serwerów prywatnych VPS.

Pierwsza opcja, zwana także serwerem wirtualnym jest jedną z najpopularniejszych usług hostingu www na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach tej opcji otrzymuje się miejsce na stronę internetową wraz z możliwością rejestracji własnej domeny (darmowej w niektórych przypadkach, tak jak na Domeny.pl) oraz skrzynki do elektronicznej poczty. Hosting współdzielony sprawdza się idealnie wśród małych sklepów o niskim natężeniu ruch.

Opcja druga, czyli serwery dedykowane to rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy zamierzają prowadzić bardziej zaawansowany biznes, np. sklep z bogatym asortymentem. Brak tu ograniczeń wynikających z tradycyjnego hostingu. Zasoby hostingowe oddawane są w tym przypadku tylko do dyspozycji właściciela firmy, który przejmuje całkowitą kontrolę nad urządzeniem.

Wirtualne serwery prywatne VPS to natomiast usługa hostingowa łącząca w sobie cechy zarówno pierwszej, jak i drugiej opcji. Skierowane są do użytkowników, którzy oczekują wysokich parametrów i dużych możliwości (gwarancja zasobów i instalacji własnego oprogramowania) za niską cenę. Wirtualne serwery prywatne umożliwiają także właścicielom sklepów internetowych wdrażanie indywidualnych projektów, pełną kontrolę nad usługą oraz dostosowywanie jej do własnych potrzeb, gwarantując przy tym pełną moc potrzebną do obsłużenia nawet najbardziej zaawansowanego oprogramowania sklepowego.

Niekiedy w ramach wykupienia dodatkowych pakietów dla usług hostingowych można otrzymać kilka godzin pracy specjalistów miesięcznie, którzy dokonują prac modernizacyjnych na maszynach oraz konfigurują je zgodnie z wytycznymi klienta.