Co to jest optymalizacja konwersji stron i jakimi narzędziami można ją poprowadzić

img6

Konwersja stron to dla wielu osób pojęcie o bardzo niejasnym znaczeniu. Słysząc to pojęcie zadajemy sobie pytanie co to w ogóle jest i przede wszystkim w jakim celu mielibyśmy to robić na naszej stronie?

Artykuł Sponsorowany 

Optymalizować czy nie?

Optymalizacja konwersji strony to przełożenie liczby odwiedzin na „akcje” jakie Internauta powinien wykonać na stronie. Teoretycznie im więcej osób odwiedza naszą stronę sprzedażową tym wyższy powinien być poziom sprzedaży. Niestety nie zawsze liczba odwiedzin przekłada się na zyski.

img3

A to dlatego, że strona nie jest zoptymalizowana pod kątem Użytkowników. Naturalnym pytaniem jakie pojawia się w tym miejscu jest to dotyczące wykonania optymalizacji konwersji. Jak i co zrobić, aby poprawić stan naszej strony? Przede wszystkim należy skierować swoją uwagę na narzędzia do optymalizacji konwersji jakie dostępne są na rynku. Szczególnie godny polecenia w tej kwestii jest Peak App. Prosta, funkcjonalna aplikacja, dzięki której Wasza strona zacznie wreszcie dla Was zarabiać.

 

Peak App wybierze najlepszy wariant

Co tak naprawdę powie nam Peak App? Aplikacja dokonuje szybkiej analizy poszczególnych elementów strony i ich wariantów. Efektem tej analizy jest wskazanie najlepszego (czyt. najbardziej dochodowego) układu. Jeżeli chcesz aby Klient zapisywał się na newsletter to Peak App wskaże Ci miejsce gdzie powinieneś umieścić odpowiedzialny za to widget. To samo dotyczy wielu innych akcji jak na przykład wypełnienie ankiety czy złożenie zamówienia.

img12

Oczywiście Peak App nie jest jedynym narzędziem, za pomocą którego można wykonać optymalizację konwersji strony. Niemniej jednak pod względem funkcjonalności, intuicyjności oraz ceny prezentuje się najlepiej spośród konkurencji.

 

Chcąc zarabiać na swojej stronie nie wystarczy dobrać kolory w sposób efektowny. Należy przede wszystkim zadbać o optymalizację witryny pod kątem Internautów. I to zadanie skutecznie wykona Peak App.