Płatności internetowe – czy za kilka lat staną się przeżytkiem?

Darmo Obraz_ Urząd, Podatek, Biznesu, Finansów - Gratis obraz na Pixabay - 620822

Każdego roku, z Internetu korzysta coraz większa liczba Polaków, a duża w tym zasługa urządzeń mobilnych, które szturmem podbijają rynek. Taka sytuacja ma jednak znaczący wpływ na rynek płatności elektronicznych. Można powiedzieć, że na naszych oczach dokonuje się niemała rewolucja w tym sektorze.

Wszystko wskazuje na to, że płatności mobilne mają realną szansę wyprzeć w znacznym stopniu płatności internetowe. Może nie nastąpi to za parę dni, ale rewolucja trwa i zmieni rynek e-commerce.

Statystyki mówią wszystko

Jak wynika z danych statystycznych, z komputera podłączonego do Internetu korzysta blisko 20 mln Polaków. Tymczasem w posiadaniu urządzeń mobilnych (tablety, smartfony i telefony) jest już ok. 50 mln mieszkańców naszego kraju. Co więcej, eksperci przewidują, że w kolejnych latach proporcja ta ulegnie dalszemu zwiększeniu na korzyść urządzeń mobilnych.

Co dalej z płatnościami online?

Sytuacja ta sprawiła, że system płatności online zyskał niezwykle groźnego konkurenta, jakim są płatności mobilne. Coraz więcej osób korzysta z tego systemu, a największy wpływ na to ma znacznie większa funkcjonalność i bardziej intuicyjna obsługa, w porównaniu do płatności online. Nie znaczy to jednak, że bankowość internetowa zostanie całkowicie wyparta. Wszystko wskazuje na to, że oba systemy będą funkcjonowały obok siebie.