Płatności mobilne w podróży

Darmo obraz_ Kobieta, Smartphone, Młodych - Gratis obraz na Pixabay - 795933

Jak się okazuje, płatności mobilne rządzą w podróży! Płacimy w ten sposób za paliwo, za jedzenie, za zakupy. Co wpływa na na tak dużą popularność m-płatności?

Coraz częściej spotykamy się z możliwością dokonywania płatności online za pomocą aplikacji mobilnych. Jest to szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie z powodów bezpieczeństwa wolimy nie używać karty kredytowej. Jeśli więc jesteśmy w podróży i nie mamy możliwości bieżącego kontrolowania kwot ściąganych z karty, płatność za pośrednictwem takiej aplikacji jest bardzo wygodna. Płaci się szybko, bezpiecznie i bez żadnych ukrytych opłat dodatkowych.

Obsługując system płatności online za pomocą aplikacji mobilnej, możemy mieć natychmiastowy wgląd w stan konta i w obciążenia związane z dokonaną przed chwilą płatnością. Dodatkowo w większości przypadków otrzymujemy również powiadomienie za pomocą SMS, z którego możemy się dowiedzieć jaką dokładnie kwotą zostało obciążone nasze konto. Pozwala to na większą ochronę przed wszelkiego rodzaju oszustami. W czasie wakacyjnych wyjazdów to szczególnie ważne, ponieważ właśnie wówczas jesteśmy najbardziej zagrożeni.

Jako że operatorzy płatności mobilnych stale powiększają zasięg swoich usług, już teraz można z nich korzystać nawet podczas wakacji w wielu krajach afrykańskich. To dobra informacja dla wszystkich tych, którzy nie lubią wypychać sobie portfela gotówką.