Wsparcie IT dla projektu

Vector of Flat Design Cloud Technology Sharing Concept

Projekt – niemal każdy zna to pojęcie. Każda firma ma swoje własne projekty, nad którymi pracuje. Zadanie projektu polega na wypracowaniu, stworzeniu lub opracowaniu powstania „rzeczy” lub osiągnięciu unikalnego celu, które pozwolą na rozwój danego przedsiębiorstwa lub organizacji non-profit. Aby osiągnąć zamierzone cele, należy zastosować odpowiednią metodę do zarządzania projektem oraz wybrać ułatwiające pracę narzędzia IT.

Artykuł sponsorowany

Metoda a narzędzia

Wybór odpowiedniej metody, dzięki której zarządzanie projektami stanie się skuteczne, definiuje niejako wybór konkretnego systemu wspomagającego prawidłowe funkcjonowanie całego systemu. Wybierając na przykład japońską metodę Kanban, warto byłoby się zastanowić nad zastosowaniem narzędzia Cardonara. Cardonara pozwala śledzić działania zespołu projektowego na kilka sposobów. Mamy listę, kalendarz wydarzeń i także materiały.

W czym pomagają konkretne narzędzia?

Wszelkie narzędzia systemowe współpracujące przy procesach projektowych służą przede wszystkim do ewidencjonowania wszelkich działań związanych z firmowymi projektami. Po drugie stanowią doskonałe miejsce komunikacji użytkowników. Można tu stawiać swoje komentarze do zadań, znajduje się forum czy wiki. Dzięki narzędziom systemowym wsparte są takie działania jak: monitorowanie budżetu i czasochłonności projektu czy bardzo potrzebną w pracy nad projektem rejestrację czasów pracy nad poszczególnymi zagadnieniami, którymi zajmują się członkowie zespołu. Ważne jest harmonogramowanie projektu, zarządzanie krokami milowymi czy zarządzanie konkretnymi zasobami zasobami, jak to jest w przypadku Cardonara. Przy pomocy danego systemu można także kontrolować ryzyka przedsięwzięcia, co ułatwia odpowiednio szybką reakcję na nieprawidłowości lub zagrożenia.

Zarządzaj projektami z Cardonarą

Cardonara jest narzędziem online do zarządzania projektami. Unikalna cechą aplikacji jest możliwość łatwej zmiany prezentacji danych między widokami Kanbana, Kalendarza i Listy To Do. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, aplikacja sama sugeruje co powinniśmy robić w danej chwili (w klasycznym widoku Kanbana nie jest to oczywiste). W przyszłości istotna może się okazać otwarta architektura, pozwalająca dodawać do aplikacji dokładnie takie funkcje, jakich potrzebuje dany użytkownik (i żadnych więcej). Dzięki temu użytkownik nie gubi się w gąszczu funkcji i opcji, skupiając się na najważniejszych zadaniach do wykonania w danej chwili.

Wprowadzenie na rynek unikalnego oprogramowania wspierającego zarządzanie procesami B2B w postaci Magistrali API z modułem CRM, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 8.2. Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Projekt realizowany na podstawie umowy numer UDA-POIG.08.02.00-16-028/13-00